20 Temmuz 2012 Cuma

Çok Ara Vermişim, Döndüm :)

Yaz tatili rehavetiyle beraber geldi. Nikahta giydiğim elbiseyi paylaşmak istiyordum, kısmet bugüneymiş. Elbise su yeşili dantelin altına mavi tafta astarla dikildi. Dantelin içinde gümüş işlemeler var. Nikah olduğu için kısa ve sade bir model tercih ettim. İki arada bir derede dikildiği için yapım aşamaları yok ama dikiş bilenler için kolay bir model. Sıfır kol, biraz açık sifır yaka, belden aşağısı pileli ve kloş. Kızımın elbisesi için yardım aldığım arkadaşım kalıbını çıkardım, bende diktim, sırf kalıp çıkarmak için bile kursa gidesim var.
Nikahtan geldik, geldik derken nikah İstanbul daydı, Ankara ya döndük. Kızım anaokulundan mezun oldu, çocuklarımız küçük bir tiyatro gösterisi ile bizi gururlandırdılar. Kızım bu yıl ilkokula başlayacak, 4+4+4 neymiş yaşayarak öğreneceğiz. Sonra tatile Şarköy e gittik. Şarköy Tekirdağ ın bir ilçesi, deniz kenarında, ortahalli bir yazlık ilçe. Ortahalli dediğimde Antalya ile kıyaslandığında, yoksa yazları basacak yer olmuyor, marmara bölgesi nde bayağı popüler. Ben Şarköy e her gittiğimde 40 km kadar yakındaki Saroz körfezine de gidiyorum, denizi inanılmaz çünkü.
Daha evvelki yazılarımda ortanca çiçeği sevdamdan da söz etmiştim. Hatta çok cici bir ortanca çiçeği broş yapmıştım keçeden, en sonunda ortanca çiçeğim oldu. Hazır almaktansa kendim yetiştirmek istedim bir arkadaşım üç tane fide getirdi, fide dediysem toprağa saplanmış üç tane sopa :) Gözüm gibi baktım ve en sonunda çiçek bile açan nefis bir ortanca sahibi oldum. Onunda fotoğrafı var tabi ki.
Düşünüyorum bir buçuk ay yazmayınca neleri atladım en önemli kısmı unutmuşum, bir kedi :) Beyaz bir oğlumuz var,ankara-van kırması, 4 aylık, evimizin yeni üyesi. nasıl sevdik alıştık anlatamam. Özellikle kızımın ayrı bir sevgisi var.
Oh be yazmayı özlemişim, yaz yaz bitiremedim, bir daha böyle uzun ara vermek yok, şimdi nette oğluşuma dikeceğim minder için model bakacağım, görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

haydi fikrini söyle :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...