6 Eylül 2012 Perşembe

Adrasan da Bir Kaçamak

Bu yıl temmuz da sadece 15 gün tatil yapmış biri olarak gözüm doymamıştı tabi ki, kısacık bir tatil daha istiyordum, side, bodrum, alanya derken, Adrasan geldi aklıma. Hesionka nın blogunda okumuştum. Uzak mı gitsek mi derken, gözümüzü kararttık, arabımıza atladık yola düştük. Ankara dan 690 km falan sürüyor ama inanın değer. Büyük otel yok, sadece pansiyon tarzı küçük oteller ve ağaç evler var. Ayrıca Olympos a 10 km mesafede gitmişken orayı da gezmenizi öneririm.
Biz Maviay Hotel de kaldık. Temiz bir pansiyon, yemekleri çok güzeldi, sahipleri de bizleri bir aile samimiyetinde ağırladığından biz mutlu ayrıldık. Hotel denize biraz uzakt ama likya yolunun kenarında ve sırtı ormana dönüktü, sessiz sakin ve temiz havalı olması bize yetti, en önemlisi sivrisinek yoktu :)
Deniz çok temizdi, genelde çocuklu ailelere uygun bir tatil beldesi.
Bir günümüzü de olympos ta geçirdik, tarihi esrlerin arasınıdan yürüyüp masmavi denizinde serinledik.
Bu yılın son tatiliydi, tadı damağımızda kaldı.bu metni yazdığımda afyon daki acı olay yaşanmamıştı, hepsine, tüm şehitlerimize cennet müjdelenmiştir, kaybımız büyük, söylenecek söz yok, bir daha bundan büyüğünü görmeyelim umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

haydi fikrini söyle :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...