30 Ocak 2011 Pazar

Kim Hediye İster
Merhaba :) Blogumu ziyaret eden MODADANHABERİNOLSUN blogunun sahibesi güzel bir not yazmış ve düzenlediği hediye çekilişinden bahsetmiş, blog ismine tıklayıp ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

23 Ocak 2011 Pazar

Tığ İşi BebeklerÖylesine gezerken rastladım bu bebeklere, yapım aşamaları da var.
İşte burada tıklayın.

21 Ocak 2011 Cuma

Kızımla Diktiğimiz Kumaş Oyuncak

Şimdi paylaşacağım oyuncak grip sebebiyle kızımla eve kapandığımız bir günün eseridir.Kızımın zoruyla başladığımız bu sevimli şeyi ''çünkü birşeye benzemiyor :)'' bir saat içerisinde kestik diktik bitirdik.Ne yazık ki ölçü veremiyorum çünkü bende tamamen göz kararı kestim, istediğiniz ölçülerde dikebilirsiniz.

İlham kaynağımız bir çocuk dergisinde gördüğümüz bu resimdi.
Aşağıda göreceğiniz şekilde yapmaya başladık. Tercihen düz renk bir kumaştan aynı ebatta yarım daire şekline yakın iki parça kesiyoruz, gövde için olacak. Yine uygun renklerde tercihen çiçekli kumaştan iki dikdörtgen parça kesiyoruz bunlar kolları olacacak.

Kestiğimiz parçalardan gövde için olanı yanlarda kollar için ve altta ters çevirmek için boşluklar bırakarak dikiyoruz.Saçları en son bittiğinde kafasına dışarıdan dikebileceğimiz gibi istersek iki kat kumaşın arasına biraz örgü ipi kesip koyarak gövde dikişi ile de beraber dikebiliriz.Ben öyle yaptım. Kollarını da sadece bir dar kenar açık kalacak şekilde dikiyoruz. Açık kalan yerlerden kolları ters çevirip içini elyafla dolduruyoruz.İçin elyaf doldurduğumuz kolları hala ters durumdaki gövdenin içinden kol boşluklarına denk getirip dikiyoruz, sonra gövdeyi düz tarafına çeviriyoruz.

Sıra oyuncağımızın pantolonunu giydirmeye geldi. Resimde gödüğünüz gibi mavi kumaştan yine iki kat kestiğimiz kumaşı üç tarafından dikiyoruz, açık kalan kenardan yine elyafla dolduruyoruz.Gövdeyi daha önce elyafla doldurmuştuk. Pantolonun açık kenarını gövdenin altındaki açık bıraktığımız yerden içeri sokup orayı da dikip alt ve üstü birleştirmiş oluyoruz. En son yüzünü tamamlıyoruz,ben gözlerini keçeyle yaptım, ağzını da pembe iplikle işledim.Ortaya böyle birşey çıktı :)


6 Ocak 2011 Perşembe

Blog Yenileme ve PasajımBir türlü ısındığım bir blog tasarımı bulamamıştım, sanırım buldum :)
Ayrıca bugün hızlı bir başlangıç yaptım sanırım, pasajıma uzun süredir ekleyemediğim çantalardan bir kaç tane listeledim. Resimdeki çanta ve diğerleri için tıklayın :)

2011 ve Keçe Denemeler

Herkesin yeniyılını geç kalmış olsam da kutluyorum :) Biraz sıkıntılı bir dönemi atlamak üzereyken üstüne de bir de küçük bir operasyon geçirince çok istediğim halde bloguma ve çalışmalarıma dönmem hayli zaman aldı. Umarım bu yıl bana sana herkese güzellikler yapsın mutlu etsin...
Ben boş durmayı sevmiyorum iki arada bi derede keçe işine bulaştım. Bir kaç hayvan figürü çalıştım. Baktım çok güzel oldular paylaşmak istedim, model arayıp bulamayanlara ilham kaynağı olsun dedim :)İşte kuzu, kaplumbağa, penguen, tavşan ve uğur böceği, çok şekerler di mi :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...